Etusivu | Opinnot | Perhe ja harrastukset | Puheet ja kirjoitukset | Eduskuntatyo | Linkit | Yhteystiedot |

YHTEISKUNNALLINEN TOIMINTA

Nykyiset eduskunnan toimielinjäsenyydet:


  • Ulkoasiainvaliokunta 2.4.2003 –
  • Lakivaliokunta 2.4.2003 –
  • Etyjin parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta 2.4.2003 –

Aiemmat jäsenyydet eduskunnan toimielimissä:

  • Perustuslakivaliokunta (vj) 7.4.1999 - 18.3.2003
  • Tulevaisuusvaliokunta 23.4.1999 - 29.2.2000, 3.3.2000 - 18.3.2003
  • Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (- 29.2.2000 Työasiainvaliokunta, 1.3.2000 - 28.2.2003 Työ- ja tasa-arvoasiainvaliokunta) 19.11.1999 - 18.3.2003
  • Ulkoasiainvaliokunta (vj) 26.9.2000 - 18.3.2003
  • Valitsijamiehet 6.4.1999 - 29.2.2000
  • Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta 7.4.1999 - 18.3.2003
  • Etyjin parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (vj) 7.4.1999 - 18.3.2003

Eduskuntaryhmä:

  • Keskustan eduskuntaryhmä 24.3.1999 –

Kunnalliset luottamustehtävät

  • Jyväskylän tiedotustoimikunta 1997-1999
  • Jyväskylän koulutuslautakunta 1997-1999
  • Jyväskylän kaupunginvaltuusto 1997-
  • Jyväskylän kaupunginhallitus (vj) 1998

Muut luottamustehtävät:

  • Jyväskylän Keskustaseura ry (pj) 1996-
  • Kansalaisten Eurooppa ry (pj) 1997-1999
  • Keskustan Keski-Suomen piiri ry (vpj) 1997-2002






15.12.2018
Koko Jyväskylää on kehitettävä

Lue lisää »



05.12.2018
Ansiosidonnainen muutosturva kuuluu kaikille

Lue lisää »



30.11.2018
Eläkealoite on Troijan hevonen

Lue lisää »









© Petri Neittaanmäki - Keskusta     Tulosta sivu     Palaute    |    Kirjatilaukset